"Co? To už jako... Už je deset, jo? Já vim, no. Jako u Vápenky na Chlumu, že jo... A jo. No tak jo, jako. Tak já jako du, no."


Aaahoj miláčci. Tak jste se dočkali. Vaše vymazlená Zlatá běžka je zase tady. Na Chlum přijel Mára na bílém bajku (Haru), takže jsme se zase mohli věnovat těm vyfoukaným tenkoštěpkám. Nálada je d-u-h-o-v-á. Hmmm, je opravdu splendidní sejít se nad bílou stopou v temně zelených hvozdech čerčanského Chlumu...Přijel i Majkl Shadows, ale jeho vystoupení jsme se opět nedočkali. Shadowsův slib, že nám ukáže, jak vybruslí kopec do Vápenky, opět nesplněn!Zřejmě jste pochopili, že s námi byl i Pavel. Varoval nás. Asi mu bude zima.


Rozhořely se tradiční debaty o taktickostrategických aspektech závodního XC lyžování. Mahagoni předvádí styl soupaž.Veselka měl k dispozici celý arzenál běžek. Vybere si obávané drtiče soupeřů, proslulé kanibalky "Diamant", kterými deklasoval startovní pole minulý rok?Pedros Kajmošenko používá special wax "Tlustážlutávánočnísvíčka" pro teplotu sněhu od -1 až 0°C.Do startu zbývá pár sekund. Veselka se otáčí na Báru a udílí jí poslední taktické pokyny.


Shadowsovo TÉÉÉÉÉĎ, se odrazilo od zelených větví ztěžklých bílými čepicemi sněhu. Pedros překonal Veselkův styl "Postránecký", když prezentoval svoji "Kankánovou tanečnici".


Každý tam musíme. Chmurný úděl podklouzávajících lyží v kopci u Vápenky.Kuk Veselko! Jsi teprve v půlce kopce.Stromeček? Tady by Majkl Shadows bruslil!Neplatí pro lyžařský závod. Díky, kluci.
V prvním kole bylo ještě do smíchu.

Vojín Národně osvobozenecké armády severního Vietnamu, Pedroguyen Kajmo´c na tréninkovém pobytu na čerčanském Chlumu.Bára jela na pohodu. V kopci nastoupila Kápovi, utrhla ho a do cíle si tak dovezla jeho skalp. To vše za dovolené pomoci tahače Pavla.Noční expres. Ale uhlí už dochází.
Rozevlátý Kápo.Pedroguyenova škodolibým smíchem znetvořená tvář. Právě "udělal" Báru.

Fotka pro sponzory. Ale miláčci, Veselka se přeci takhle usmívá pořád! I když... Prozradím Vám, že se podařilo ulovit naprosto exkluzivní foto, kdy se ve Veselkově tváři obráží, jak to rve na plný!
Mezitím v táboře. Pavlovi je asi opravdu zima.Mahagoni na trati předvádí vypilovanou techniku soupaž. Díky tomu jeho náskok narůstá.Tak to snad ne. Ten Kápo je fakt furt v pohodě!Jééé, Brigite Bardot v cíli Zlaté Běžky.Na Bardotku se přišel podívat i Jan Nicka z nedalekého Vrana.
Ale z Bardotky se vyklubal Mahagoni, vymačkaný jako citrón.
A zkrvavený. Jo, držíme ti palec, Mahagoni!
Total trop. Cíl za 1:20:00.


Panebože, to je Joyeux! Píchej! Veselka má výraz hrdiny akčních komiksů. Je n-e-s-m-i-ř-i-t-e-l-n-ý. K sobě, k celému světu.


Proboha, ten to rve! WE LOVE YOU, šílí fanynky!


Povinný telemark a tribuny bouří! Bohatýr monsieur Michel Joyeux dokončuje za 1:26:00.


Jelikož se Pedroguyen na trati zdržel studiem Maových spisů, Mahagoni i Veselka, mu (stejně jako Kápovi) nadělili kolo. To však nebránilo, abychom všichni zasedli k bílé tabuli. Ummm, zelňačka. Díky generální partnere, Janičko Tupá:o)
Kápovy běžky utrpěly pořádný rypanec.
Pavel dělal všechno proto, aby nás upozornil, že je mu zima.Ted´ už zůstanou jen vzpomínky a krev na Mahagoniho běžkách.Pro Pavla bylo focení nekonečné. Nakonec se naštval a ani se s námi nerozloučil.
A tak jsme si udělali ještě jednu fotku.


A to je všechno, lásky moje. Doufám, že vás tato skromná upoutávka naladila, protože už za rok! Už za rok...


Mahacup