Partneři

TOMPO
stavby
generální partner


Zámečnictví Olymp


Václav Hruška,4Ever
prodej a servis velomateriálu

Bělohlávek
ovoce, zelenina


SEPTIMA


Alcar Bohemia

B2
Na slovíčko s ředitelem

Na schůzku do hospody U Škvorů přišel o deset minut později s "vyzubeným" úsměvem a omluvou na rtech. Rozhovor začal ovšem až za čtvrt hodiny, než se usadil, vybral pití a zhodnotil místní interiér. Prostě Mahagoni.

Q: Mahagoni, přišel jsi pozdě, takže do toho rovnou skočme: Proč právě DH? Myslím, že je to hodně velké překvápko.

M: Podívej, já si nemyslím, že by to bylo až zas tak překvapující. Pořád o tom mluvíme, když jedou kluci z ČESYK FREE (odnož ČESYKu se specializací na DH, pozn. red.) na závody, tak s nimi jede půlka týmu. Pořád mastíme nějaká videa s panáčky typu Garcia, Maroši... Takže jsem se rozhodl, že to letos bude trochu ve volnějším duchu.

Q: Počkej, nemysli si, že mi tohle stačí! Mám spoustu otázek...

M: A na spostu z nich určitě nedostaneš odpověď. (smích)

Q: Je mi jasný, že nemůžeš prozradit nic o trati, ale aspoň naznač. Bude to někde, kde mají trať kluci?

M: Tak to v žádném případě. To by bylo proti pravidlům Mahacupu. Nikdo nesmí mít trať natrénovanou. Je tam jedno velice příhodné místo, musí se jen trochu upravit. (pochechtává se)

Q: Počkej, myslíš, to co já?

M: No, nevím co myslíš ty, ale víc nemůžu prozradit. Tečka. Přes to vlak nejede, jak říkají politici.

Q: Vraťme se ještě na začátek. Není to trochu nefér, že pořádáš DH Mahacup a přitom DH jezdí jen dva tři lidi?

M: Tak takhle to určitě nestojí. DH Mahacup vznikl už na začátku října 2003. Vzniklo logo, které je myslím graficky velmi povedené. Taky jsem chtěl, aby si Festini koupil sjezďáka - uvidíme na čem v září přijede. Ba ne, to byl vtip. O sjezďácích to letos nebude. Ale chtěl jsem udělat konec tomu bloudění. Tady to holt povede jen dolů a kdo zabloudí, je opravdu truhlík. (smích)

Q: Ale ČESYK FREE bude mít na sjezďácích výhodu. Jet z kopce na celobrku a pevňáku je rozdíl.

M: To rozdíl je, ale dopředu vzkazuju těmhle chlapíkům, kteří si už mnou ruce, že to nebudou mít tak jednoduché. Dvacetikilová kola radši nechte doma, hoší.

Q: Jasně, dole to otočí a budou muset vyjet nahoru... Ne, tak podle tvého výrazu jsem se asi netrefil. Ale k další věci, která je přelomová. Startovné. Máš nějaké důvody, proč se dvojnásobně zvýšilo?

M: Na trati nějaký háček bude, to si piš. A k startovnému mám přímo moře důvodů. Ale nejdůležitější je ten, že uspořádat DH za pádlo nejde. Vím, že se najde pár lidí, kteří na to pohlížejí jako na byznys. OK, borci, pojďte si ten byznys zkusit. Nejen že budete mít víc práce než jednonohý na závodech v kopání do řiti, ale ještě do toho budete cpát vlastní prachy. Víš, jsou dva druhy zociálů. Zociálové, co prachy opravdu nemají a hodně si rozmyslí než je za něco vydají. A pak morální zociálové, kteří prachy mají, hodně rozmýšlejí, vydají prachy a pak je jim to líto. Takže těmhle bych chtěl vzkázat, ať 19. září nechodí. Děkuji... A nebo ne, tohle tam nepiš, to jsem se moc rozvášnil.

Q: Jo, neboj, vyškrtnu to. Co je letos ještě nové?

M: Letos to bude náročné především po bezpečnostní stránce. Bude se víc padat a nebudou to pády do peřiny. I když tam bude zdravotní služba, každý závodník podepíše pravidla, že si je vědom všech skutečností, svého dobrého zdravotního stavu a že pořadatel nenese zodpovědnost za škody... Ale vždyť to známe,ne?

Nové je také hodnocení u každého článku, kde může čtenář ocenit, jak se mu článek líbí. Čím víc hvězdiček, tím lépe si početl. Pak je také u každého článku quickbox, který je takovým malým "potlachem". Čtenáři tu můžou zanechat vzkaz, slovně zhodnotit článek, vyjádřit se.
A pak je tu třešnička na dortu v podobě ankety na domovské stránce, která se bude měnit každý týden. A nakonec citace někoho z borců nahoře na úvodní stránce, která se také bude měnit jednou za týden.

Q: Na stránkách sis dal tedy opravdu záležet.

Webové stránky se výborně ujaly. Vždyť návštěvnost stránek Mahacupu 2003 byla díky Potlachu v provozu až do současnosti! Takže jsme se zaměřili na to, aby letošní stránky byly ještě promakanější a aby ten prostor pro vyjádření návštěvníků byl větší. Takže v Potlachu 2004 je možné odpovídat na příspěvky. Na Potlachu 2003 jsem měl tuto možnost jenom já. Pak jsou tu už řečené quickboxy, hodnocení a ankety. A pozor, odkazy na soubory jsou i v textu, takže jestliže někde uvidíte podtržený text, klikněte na něj, něco se tam skrývá. Stránky dozoroval odborník na slovo vzatý - Pítrs, na kterého se také můžete těšit ve filmu Mahacup 2004.

Q: To jsem se chtěl také zeptat. Videa a Galavečer. Jak tohle sfoukneš?

M: Termín Galavečera je ještě ve hvězdách. Odhaduji zase tak měsíc po Mahacupu. Je ale jasné, že Galavečer bude. I s videem. Už předtáčíme scény k filmu, plánuju klip a ještě speciální bonus track. Můžu prozradit, že letos bude hudba hodně taneční.

Q: Opravdu? Prozraď alespoň tu hudbu

M: Prostě taneční. Ale abych se ještě vrátil k těm novotám. Letos bude podle pravidel startovat jen třicet lidí a příští rok se tato laťka zvedne jen o deset míst. Bude se ještě možnost přihlásit se na divokou kartu, ale to bude hlavně pro stálé borce či stíhačky, kteří se z nějakých důvodů nestihli přihlásit. Ale také tyto karty budou omezené.

Q: To vypadá na "závod rodinného typu".

M: Já chci každého závodníka osobně znát. Chci, aby se každý objevil na videu a aby měl každý na netu fotku s popiskem. A hlavním cílem je, aby se Mahacup stal mimo závodní akce i společenskou událostí, kam budou ti lidé chodit. Protože oni se chtějí setkat a při té příležitosti změřit síly s náročnou tratí a i se soupeři. Proto to takhle musí být! Mahacup není o rekordech, o rozdílu mezi prvním a druhým, o tom, že jsem za sebou nechal padesát, sto, pět set jezdců. Nestavíme na individualitě, ale souhře třech prvků: mahacup teamu, borců a stíhaček a partnerů. Tohle odlišuje Mahacup od ostatních závodů. Je to závod, který si děláme sami.Mahacup