Partneři

TOMPO
stavby
generální partner


Zámečnictví Olymp


Václav Hruška,4Ever
prodej a servis velomateriálu

Bělohlávek
ovoce, zelenina


SEPTIMA


Alcar Bohemia

B2
Poháry Mahacupu 2004Všechny poháry Mahacupu jsou putovní. Borec, či stíhačka je do držení dostává na jeden rok. Na pohár je navždy přilepena cedulka s jeho/jejím jménem.

Mahacup

Monumentální kolos zvící váhy 50 kg je určen tomu nejlepšímu jezdci Mahacupu. Je největší poctou, které může borec, či stíhačka dobýt. Jeho historie není dlouhá, byl vytvořen Partnery Zámečnictví Olymp a firmou TOMPO v roce 2002. Je svařen z prvorepublikového kola, které kdysi našel Festini v polorozpadlém čerčanském statku č.p. 7. Kolo bylo nejprve rozřezáno a poté svařeno v pohár pod zkušeným designérsky vyladěným okem Festiniovým, přičemž žádný z rozřezaných kusů nebyl vynechán. Nakonec byl pohár pokryt patinou. Mahacup je zakut do piedestalu z nigerijského mramoru. Držiteli Mahacupu jsou: 2001 Martin Weimann (uděleno zpětně), 2002 a 2003 Michal Joyeux Veselý.


Nejlepší stíhačka

Pohár tvoří model stíhacího letounu F16, který je též nesen na podstavci z nigerijského mramoru. Za rok 2003 je držitelkou poháru benešovská stíhačka Madla Boučková.


Hvězda Mahacupu

Hvězda Mahacupu je stíhačka nebo borec, který v tajném hlasování získá nejvíce hlasů za svou výstroj, barevnou sladěnost, posed, šlapání. Jednoduše, Hvězda Mahacupu je ten, kdo na tom kole vypadá nejlépe. Držiteli Hvězdy Mahacupu jsou za rok 2001 Martin Kajmošenko za rok 2002 Myšakov Krajčo a za rok 2003 Lukáš Daněk.


Kohout

Vždy se najdou dva jezdci, kteří se dlouhou dobu před závodem hecují, provokují a sází, kdo z nich na tom "bude letos líp". Před startem Mahacupu jsou ředitelem závodu určeni dva Kohouti, o kterých je známo, že se v tomto smyslu nejvíce škádlí. Pro ně se pak Mahacup stává mnohem více než obyčejným závodem. Mahacup 2002 měl Kohouty Festiniho a Michala Shadowse Šedivého. Kohouta získal Festini za 2:07:02 oproti Shadowsovi, který dojel s více než desetiminutovým mankem 2:19:09. V roce 2003 vystrnadil ze "svého dvorku" Kohout Michal Joyeux Veselý kohouta Petrose Kajmošenka, v souladu s tvrzením na destičce poháru: "Na jednom smetišti může být jen jeden z nás..."


Nejsvěžejší houbař

Pohár je určen borci/stíhačce, na kterém se absolvování Mahacupu projeví nejméně. To se týká nejen fyzického a psychického stavu, ale i čistoty stroje a ošacení.Za rok 2002 byl zvolen Houbařem Bolenko, minulý rok nejvíce hub nasbíral Petr Štěpánek.


Plínkař

Plínkař je určen jezdci, který dojede jako poslední. Je to pocta, neboť absolvování těžkého závodu je čin hodný úcty. Plínkař je výrazem uznání nad schopností vyrvat ze sebe poslední zbytky sil, když se zdá, že už jsou úplně pryč. Plínkaře 2002 získal Jan Kratzer za 2:28:44. Jen poznámku - Mahacup 2002 vzdalo a tudíž nedojelo šest borců. Plínkaře 2003 získal Michal Černý, který za sebou nechal 12 borců, jež vzdali.


NEW!!! Hovnen NEW!!!

Zpytujte svědomí! Kdo z vás se příhlásil na některý z ročníků Mahacupu a pak pro nepřízeň počasí, maminky atd nepřijel? Přišli jsme na to, co vám nedovolilo přijet a abyste ani vy nebyli zkrátka, přichystali jsme pro vás pohár! Vaše zahnědlé kalhoty strčte do pračky a přijďte si vyslechnout své jméno, které bude navždy vyryto do destičky na poháru v ten rok, kdy jste selhali!


NEW!!! ...? NEW!!!

Tento pohár připravuje generální partner Mahcupu 2004 E Festinario Epeso z firmy TOMPO. Na jeho výslovné přání není možné sdělovat jakékoli podrobnosti k poháru. Nechte se tudíž překvapit!Mahacup